Dantų implantacija

Danties implantas – tai nedidelis specialus sraigtas, pakeičiantis trūkstamo danties šaknį. Netekus danties jis yra įsriegiamas į žandikaulį. Per 3-6 mėnesius nuo įsriegimo, kaulas suauga su implantu ir šis tampa tvirta atrama fiksuojamiems dantų vainikėliams arba tiltiniams protezams. Danties implantais galima pakeisti vieno ar daugiau prarastų dantų šaknis. Jie gali būti įsriegiami bet kokio amžiaus pacientams, kurių žandikaulis jau yra susiformavęs, įprastai nuo 18 metų. Kiekvienas gydymo atvejis skirtingas ir priklauso ne tiek nuo paciento amžiaus, bet nuo sveikatos būklės, burnos ertmės ir dantenų būklės bei nuo to, ar yra pakankamai žandikaulio kaulo. Todėl prieš dantų implantavimo procedūrą būtina išsami gydytojo konsultacija.

Dantų implantai dažniausiai yra gaminami iš biologiškai suderinto titano, kurį žmogaus organizmas lengvai įsisavina, yra atlikta nemažai tyrimų ir jais įrodyta, jog titanas nesukelia organizmo alerginių reakcijų.

Dantų implantacija – tai bene pažangiausias ir ilgaamžiškiausias prarasto danties atstatymo metodas, kuris odontologijoje plačiai taikomas jau daugiau nei 50 metų.